Trusplant.pl
twitter facebook rss

Krzesła ogrodowe

Krzesła ogrodowe
5 (100%) 3 votes

Krzesła to najważniejszy element zestawu mebli ogrodowych. Siedząc na nich, będziemy spożywać posiłki, rozmawiać z przyjaciółmi, czytać, a być może też pracować. Wygoda jest w tym przypadku priorytetem, choć powinna iść w parze z trwałością i estetyką wykonania.

Najprostszym rozwiązaniem są lekkie, higieniczne i odporne na warunki atmosferyczne plastikowe krzesła ogrodowe. Po podłożeniu na siedzisko odpowiednio miękkiej poduszki okazują się być całkiem komfortowe, jednak ich trwałość i bezpieczeństwo budzą pewne zastrzeżenia – zdarza się, że nie wytrzymują nacisku i co tęższe lub bardziej energiczne osoby lądują na ziemi. Możemy także zdecydować się na rozkładane krzesła z tworzywa lub rozpiętego na aluminiowej konstrukcji materiału. Te lepszej jakości są solidne, mają regulowane oparcie i podłokietniki. Należy zwrócić uwagę na to, by tkanina była mocno napięta – w przeciwnym razie siedzący będzie się zapadał, przez co komfort znacznie się obniży, a krzesło z czasem stanie się nie do użytku.

Jeśli chcemy nadać miejscu przytulności i sielskiego charakteru, zdecydujmy się na krzesła z rattanu, a jeszcze lepiej – z odpornego i wytrzymałego technorattanu. Będą idealnym dopełnieniem stołu w odpowiednio dobranej stylistyce.

Najczęściej wybieramy jednak krzesła z różnych gatunków drewna. Jeśli decydujemy się na te nieco tańsze – sosnowe, świerkowe, jesionowe, bukowe i inne rodzime – koniecznie zadbajmy o to, by ich powierzchnia była przez producenta ciśnieniowo zaimpregnowana, idealnie gładka i pozbawiona drzazg – z wiadomych powodów w przypadku siedzisk to szczególnie istotne. Konieczna jest coroczna impregnacja i lakierowanie takich mebli oraz ochrona przed wilgocią. Mniej troski wymagają mocne i wytrzymałe krzesła z drewna egzotycznego.

Ciekawą alternatywą są stylowe krzesła ogrodowe z kutego żelaza. Te najpiękniejsze stanowią małe dzieła sztuki, nadające niepowtarzalnego, romantycznego charakteru każdemu miejscu, zmieniając każdy kawałek trawnika w ogród jak z baśni. Takie meble mają jednak kilka wad, które należy przemyśleć. Przede wszystkim są bardzo ciężkie, co może utrudniać organizację miejsca przy stole. Mało mobilne, zazwyczaj nie nadające się do złożenia, wymagają raczej stałego „miejsca postoju”. Ponadto brak regulacji oparcia oraz specyfika materiału – nieprzyjemnie chłodny lub, przeciwnie, rozgrzany na słońcu metal – sprawiają, że nie jest to najbardziej komfortowy mebel. Jeśli lubimy taki styl, ale zależy nam na komforcie, kompromisem mogą okazać się krzesła drewniane z dodatkiem kutych metalowych elementów.

One thought on “Krzesła ogrodowe

  1. oczerniak on said:

    Podstawowa rzecz przy wyborze odpowiedniego krzesła ogrodowego to drewno, z jakiego jest wykonane. Musi był trwałe i twarde, oraz oczywiście odpowiednio zaimpregnowane, abyśmy mogli cieszyć się z jego użytkowania przez długie lata. No i oczywiście polecam modele składane – bardzo wygodne w użytkowaniu i przede wszystkim mobilne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Submitted in: Meble ogrodowe |