Trusplant.pl
twitter facebook rss

Plac zabaw dla dzieci do ogrodu

Plac zabaw dla dzieci do ogrodu
5 (100%) 1 vote

Przydomowy plac zabaw to największa radość, jaką możemy sprawić aktywnemu fizycznie dziecku. Wieloelementowy prywatny „park rozrywki” to możliwość pobudzającej wyobraźnię, poprawiającej zwinność i kondycję dziecka bezpiecznej zabawy na długie letnie godziny. Dawniej stworzenie takiego dziecięcego raju wymagało zamówienia poszczególnych elementów u stolarza i samodzielnego ich montowania, dziś możemy kupić w pełni wyposażone, atestowane zestawy, składające się z drabinek, zjeżdżalni, przytulnych domków, ogrodowych piaskownic, huśtawek, tuneli, a nawet zabawek edukacyjnych. Możemy wybierać spośród pasujących do siebie elementów, tworząc indywidualnie dostosowaną do upodobań malucha przestrzeń, lub też zdecydować się na pełen zestaw modułowych komponentów do samodzielnego montażu bądź z pełną obsługą producenta.

Najbardziej trwałe, solidne i stabilne, choć droższe, są drewniane ogrodowe place zabaw. Impregnowane masywne elementy mocowane są do gruntu trwale, stając się na długo atrakcyjnym elementem ogrodu. Decydując się na takie rozwiązanie, koniecznie zwracajmy uwagę na to, by drewno było idealnie gładkie, nie było w nim drzazg, wystających śrub i innych niebezpiecznych elementów. Plastikowe place zabaw są prostsze w montażu, lżejsze, łatwe do składania i przenoszenia, odporne na warunki atmosferyczne i zazwyczaj bajecznie kolorowe, co nie jest bez znaczenia z punktu widzenia malucha.

Niezależnie od tego, jakiego typu plac zabaw wybierzemy, najważniejsze jest dobranie jego elementów do wieku, wzrostu, wagi ciała oraz predyspozycji dziecka, zadbanie o to, by produkt był atestowany i wykonany z nietoksycznych materiałów, a cała konstrukcja stabilna i prawidłowo złożona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Submitted in: Rekreacja |