Trusplant.pl
twitter facebook rss

Stół ogrodowy

Stół ogrodowy
5 (100%) 3 votes

Stabilny, trwały i odpowiednio duży – taki powinien być idealny stół do ogrodu. Jeśli lubimy biesiady i grille w sporym towarzystwie, przy wyborze tego mebla kierujmy się zasadą „lepiej trochę za duży, niż za mały”: stół musi pomieścić półmiski, talerze, kieliszki, miski z sałatkami, butelki i karafki, a dookoła – członków rodziny i gości (również tych „nadprogramowych”), z których każdy powinien mieć dookoła siebie swobodną przestrzeń do poruszania się, jedzenia i gestykulowania. Taki rodzinny, mocno eksploatowany mebel powinien charakteryzować się nie tylko sporymi rozmiarami, ale także solidnością, wytrzymałością oraz odpornością na zabrudzenia. Ideałem w tym przypadku będzie stół ogrodowy z drewna tekowego lub innego egzotycznego, bądź stół z drewna akacjowego czy starannie zaimpregnowanego dębu. Stół ogrodowy z plastiku może okazać się w tym przypadku mało praktyczny ze względu na brak stabilności i nadmierną lekkość konstrukcji, choć trzeba przyznać, że rozlane wino czy plamy z tłuszczu nie będą mu straszne.

Jeśli mebel ma nam służyć wyłącznie do kameralnych posiłków i spotkań w wąskim gronie, wystarczy mniejszy stolik ogrodowy z drewna lub technorattanu, na przykład z funkcjonalnym szklanym blatem. Do picia kawy z przyjaciółką wystarczy natomiast mały, okrągły stylowy stolik ogrodowy z kutego metalu, z wikliny albo rattanu, który wprowadzi przyjemną niezobowiązująca atmosferę i nie zajmie wiele miejsca.

Kompromisem są drewniane stoły rozkładane, mogące pełnić rozmaite funkcje w zależności od potrzeb.

Pamiętajmy, że jeżeli decydujemy się na stół ogrodowy z drewna, rattanu i innych naturalnych materiałów, musimy zwrócić szczególną uwagę na ich coroczną impregnację i ochronę powierzchni przed deszczem, gradem oraz ostrym słońcem. Zdecydowanie najmniej starań wymaga stół z drewna egzotycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Submitted in: Meble ogrodowe |