Plac zabaw dla dzieci do ogrodu

Przydomowy plac zabaw to największa radość, jaką możemy sprawić aktywnemu fizycznie dziecku. Wieloelementowy prywatny „park rozrywki” to możliwość pobudzającej wyobraźnię, poprawiającej zwinność i kondycję dziecka bezpiecznej zabawy na długie letnie godziny.

Elementy zestawów w placach zabaw

Dawniej stworzenie takiego dziecięcego raju wymagało zamówienia poszczególnych elementów u stolarza i samodzielnego ich montowania, dziś możemy kupić w pełni wyposażone, atestowane zestawy, składające się z:

  • drabinek,
  • zjeżdżalni,
  • przytulnych domków,
  • ogrodowych piaskownic,
  • huśtawek,
  • tuneli,
  • zabawek edukacyjnych.

Możemy wybierać spośród pasujących do siebie elementów, tworząc indywidualnie dostosowaną do upodobań malucha przestrzeń, lub też zdecydować się na pełen zestaw modułowych komponentów do samodzielnego montażu bądź z pełną obsługą producenta.

Drewniany a plastikowy plac zabaw w ogrodzie

  • Najbardziej trwałe, solidne i stabilne, choć droższe, są drewniane ogrodowe place zabaw. Impregnowane masywne elementy mocowane są do gruntu trwale, stając się na długo atrakcyjnym elementem ogrodu. Decydując się na takie rozwiązanie, koniecznie zwracajmy uwagę na to, by drewno było idealnie gładkie, nie było w nim drzazg, wystających śrub i innych niebezpiecznych elementów.
  • Plastikowe place zabaw są prostsze w montażu, lżejsze, łatwe do składania i przenoszenia, odporne na warunki atmosferyczne i zazwyczaj bajecznie kolorowe, co nie jest bez znaczenia z punktu widzenia malucha.

Niezależnie od tego, jakiego typu plac zabaw wybierzemy, najważniejsze jest dobranie jego elementów do wieku, wzrostu, wagi ciała oraz predyspozycji dziecka, zadbanie o to, by produkt był atestowany i wykonany z nietoksycznych materiałów, a cała konstrukcja stabilna i prawidłowo złożona.

Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze placu zabaw?

Miejsce oraz kolorystyka placu zabaw

Wybierając plac zabaw, najlepiej zamontujmy go w widocznym miejscu, tak wyglądając przez okno mieć świadomość, co robią nasze maluchy, a co za tym idzie – będziemy mieli pełną kontrolę nad ich bezpieczeństwem.

Plac zabaw dla dzieci powinien być kolorowy, gdyż szarości i stonowane, ciemne kolory powodują ponury nastrój i nie zachęcają dzieci do zabawy. Jeśli nie jesteśmy przekonani do ostrych i jaskrawych kolorów, postawmy na delikatne pastele, które również przyciągną wzrok samych dzieci.

Jakość placu zabaw

Przy wyborze odpowiedniego placu zabaw, zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Najlepiej wybrać taki, który jest odporny na uszkodzenia zewnętrzne oraz mechaniczne. Postawmy na wytrzymałość naszego zakupu, a także zorientujmy się, czy posiada odpowiednie atesty – wpłynie to nie tylko na bezpieczeństwo naszego dziecka, ale także na utrzymanie oraz pielęgnację placu zabaw.

Równie ważne jest wykończenie oraz brak jakichkolwiek ostrych elementów – chociażby niewłaściwie zamontowanych śrub.

Dopasowanie do naszego dziecka

Plac zabaw z pewnością musi odpowiadać potrzebom naszego dziecka, a także uwzględniać wiek, w jakim obecnie się znajduje.

Najmłodsze pociechy z pewnością ucieszą się z piaskownic, bujaków oraz mini zjeżdżalni, natomiast starsze dzieci chętniej bawią się na wyższych huśtawkach, zjeżdżalniach, a także linach wspinaczkowych.

Plac zabaw dla dzieci do ogrodu – Ranking

Pomagamy w wyborze najlepszych urządzeń w kategorii: Plac zabaw dla dzieci do ogrodu

Podsumowanie

Jeśli mamy trochę przestrzeni ogrodowej, warto zagospodarować ją na zamontowanie placu zabaw dla dzieci, który nie tylko zajmie czas i pozwoli na zabawę naszym dzieciom, ale także pozwoli nam na chwilę wytchnienia i odpoczynku.

Zabawa na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na samopoczucie, zdrowie oraz sprawność, a wspinaczka po drabinkach, huśtawkach i przekopywanie piaskownicy sprawi, że dzieci poczują się szczęśliwe.

By trusplant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.