Krzesła ogrodowe

Krzesła to najważniejszy element zestawu mebli ogrodowych. Siedząc na nich, będziemy spożywać posiłki, rozmawiać z przyjaciółmi, czytać, a być może też pracować. Wygoda jest w tym przypadku priorytetem, choć powinna iść w parze z trwałością i estetyką wykonania.

Jaki materiał krzesła ogrodowego?

Najprostszym rozwiązaniem są lekkie, higieniczne i odporne na warunki atmosferyczne plastikowe krzesła ogrodowe. Po podłożeniu na siedzisko odpowiednio miękkiej poduszki okazują się być całkiem komfortowe, jednak ich trwałość i bezpieczeństwo budzą pewne zastrzeżenia – zdarza się, że nie wytrzymują nacisku i co tęższe lub bardziej energiczne osoby lądują na ziemi.

Możemy także zdecydować się na rozkładane krzesła z tworzywa lub rozpiętego na aluminiowej konstrukcji materiału. Te lepszej jakości są solidne, mają regulowane oparcie i podłokietniki. Należy zwrócić uwagę na to, by tkanina była mocno napięta – w przeciwnym razie siedzący będzie się zapadał, przez co komfort znacznie się obniży, a krzesło z czasem stanie się nie do użytku.

Jeśli chcemy nadać miejscu przytulności i sielskiego charakteru, zdecydujmy się na krzesła z rattanu, a jeszcze lepiej – z odpornego i wytrzymałego technorattanu. Będą idealnym dopełnieniem stołu w odpowiednio dobranej stylistyce.

Najczęściej wybieramy jednak krzesła z różnych gatunków drewna. Jeśli decydujemy się na te nieco tańsze – sosnowe, świerkowe, jesionowe, bukowe i inne rodzime – koniecznie zadbajmy o to, by ich powierzchnia była przez producenta ciśnieniowo zaimpregnowana, idealnie gładka i pozbawiona drzazg – z wiadomych powodów w przypadku siedzisk to szczególnie istotne. Konieczna jest coroczna impregnacja i lakierowanie takich mebli oraz ochrona przed wilgocią. Mniej troski wymagają mocne i wytrzymałe krzesła z drewna egzotycznego.

Ciekawą alternatywą są stylowe krzesła ogrodowe z kutego żelaza. Te najpiękniejsze stanowią małe dzieła sztuki, nadające niepowtarzalnego, romantycznego charakteru każdemu miejscu, zmieniając każdy kawałek trawnika w ogród jak z baśni. Takie meble mają jednak kilka wad, które należy przemyśleć. Przede wszystkim są bardzo ciężkie, co może utrudniać organizację miejsca przy stole. Mało mobilne, zazwyczaj nie nadające się do złożenia, wymagają raczej stałego „miejsca postoju”. Ponadto brak regulacji oparcia oraz specyfika materiału – nieprzyjemnie chłodny lub, przeciwnie, rozgrzany na słońcu metal – sprawiają, że nie jest to najbardziej komfortowy mebel. Jeśli lubimy taki styl, ale zależy nam na komforcie, kompromisem mogą okazać się krzesła drewniane z dodatkiem kutych metalowych elementów.

Krzesła ogrodowe – Ranking

Pomagamy w wyborze najlepszych modeli w kategorii: Krzesła ogrodowe.

Kryteria wyboru dobrego krzesła ogrodowego

Zakup mebli ogrodowych to, wbrew pozorom, niełatwa sprawa. Urządzenie ogrodu należy odpowiednio wcześniej przemyśleć i zaprojektować. Czym kierować się podczas zakupu mebli ogrodowych? Jakie kryteria wyboru krzesła ogrodowego wziąć pod uwagę?

Kilka ważnych kwestii podczas wybierania krzesła ogrodowego

  • wielkość powierzchni ogrodu i miejsca przeznaczonego na meble,
  • rodzaj miejsca, np. zadaszony taras czy otwarta przestrzeń ogrodu,
  • rodzaj materiału, z którego będzie wykonane krzesło,
  • cena i design,
  • komfort i wygoda.

Funkcjonalność i wygoda krzesła ogrodowego

Poręczne meble ogrodowe to wybór, który się opłaca, szczególnie na małych powierzchniach. Składane krzesła zaoszczędzą dużo przestrzeni, a ich przechowywanie będzie praktyczniejsze.

Warto zadbać jednocześnie o naszą wygodę i zastanowić się nad kupnem krzeseł z oparciem i podłokietnikami, to na pewno zapewni nam odpowiedni relaks.

Nie zapomnijmy o wygodnych poduszkach, które na pewno poprawią komfort siedzenia i dodatkowo będą stanowiły elegancki dodatek.

Przemyślany wybór zakupu krzesła ogrodowego

Jeżeli nie mamy odpowiedniego, zamkniętego pomieszczenia, w którym krzesła będą przechowywane, zastanówmy się nad kupnem mebli z tworzywa sztucznego lub metalu – są odporniejsze na warunki pogodowe. W takich sytuacjach należałoby również zadbać o ochronny pokrowiec.

Jeżeli natomiast jesteśmy zainteresowani krzesłami drewnianymi, to pamiętajmy o impregnacie i zabezpieczaniu ich przed zimą.

By trusplant

1 Comment

  • Podstawowa rzecz przy wyborze odpowiedniego krzesła ogrodowego to drewno, z jakiego jest wykonane. Musi był trwałe i twarde, oraz oczywiście odpowiednio zaimpregnowane, abyśmy mogli cieszyć się z jego użytkowania przez długie lata. No i oczywiście polecam modele składane – bardzo wygodne w użytkowaniu i przede wszystkim mobilne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.