Meble ogrodowe drewniane

To klasyczne, pasujące do każdego ogrodu i stylu meble, zawsze modne i eleganckie. Drewniane stoły, krzesła i leżaki to najchętniej wybierane wyposażenie ogrodowe, stąd też oferta rynkowa w tym zakresie jest bogata i zróżnicowana.

Uniwersalność, walory estetyczne oraz przyjemna, ciepła faktura to ogromne zalety drewnianych mebli wypoczynkowych, jednak często mamy wątpliwości co do ich trwałości oraz nakładu pracy, jaki musimy włożyć w ich konserwację. Rzeczywiście, kiepskiej jakości drewno i mało staranne wykonanie może przegrać w konfrontacji z ogródkowymi warunkami: wilgocią, słońcem, zabrudzeniami i intensywną eksploatacją. Jednak nie warto rezygnować z tych tworzących swojski i przytulny klimat mebli – trzeba po prostu wybierać je rozważnie.

Jakie drewniane meble do ogrodu wybrać?

Podstawowym warunkiem jakości i trwałości mebli jest gatunek drewna, z jakiego zostały wykonane. Do tych najbardziej odpornych, choć niestety również i najdroższych, należy drewno egzotyczne, takie jak eukaliptus czy teak. Meblom z drewna egzotycznego nie straszne złe warunki pogodowe, wilgoć, ostre słońce i częste użycie – raz kupione, będą nam służyć przez długie lata.

Meble tekowe lub eukaliptusowe nie wymagają też intensywnej pielęgnacji – wystarczy raz na rok pokryć specjalnym olejem do tego typu drewna, a na zimę osłonić pokrowcem.

Wątpliwości w przypadku tych znakomitej jakości i wyjątkowej urody mebli budzić może jednak cena oraz względy etyczne, dotyczące wycinki lasów tropikalnych. Obie te kwestie może nieco złagodzić fakt, że meble z drewna egzotycznego to zakup na długie lata. Podczas zakupów zwracajmy uwagę na oznaczenie FSC (Forest Stewardship Council – Rada ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej), będące gwarancją pochodzenia drewna z hodowli przyjaznych środowisku i odpowiedzialnych społecznie.

Swojską alternatywą dla drewna egzotycznego są meble wykonane z robinii akacjowej, również bardzo trwałej i odpornej na warunki atmosferyczne.

Mniej trwałe, ale też tańsze są meble z drewna krajowego takiego jak dąb, buk, jesion czy grab. Przed zakupem należy się upewnić, że zostały one zaimpregnowane ciśnieniowo przez producenta. Meble takie należy chronić przed wilgocią i mrozem, a raz w roku impregnować specjalnymi preparatami i lakierami.

Najmniej trwałe, wymagające szczególnej ochrony i pielęgnacji są meble z drewna sosny i świerku. Mimo swojej delikatności i słabej odporności są chętnie wybierane ze względu na niską cenę oraz przyjemny, jasny odcień drewna.

Meble ogrodowe drewniane – Ranking

Pomagamy w wyborze najlepszych zestawów w kategorii: Meble ogrodowe drewniane

Podsumowanie, czyli jakie drewniane meble ogrodowe najlepsze?

Kupując meble ogrodowe zależy nam na trwałym wykonaniu oraz długiej żywotności. Mają one także być wygodne oraz dobrze się prezentować na tarasach, w ogrodach, jak również należycie pełnić swoją funkcje podczas użytkowania. Solidnie wykonany mebel, mający dobry design, będący wygodny, spełnia takie warunki.

Dokonując zakupu nie należy sugerować się ceną. Decyzję o nabyciu mebli przez internet, najlepiej poprzedzić wizytą w sklepie, którego oferta nas zainteresowała. Warto zwrócić uwagę na staranność wykonania mebla, ponieważ to ten czynnik w dużej mierze przekłada się na jakość produktu. Produkt ładnie prezentujący się wizualnie, niekoniecznie jest trwale wykonaną konstrukcją. Dobry stosunek ceny do jakości wskazuje na jej atrakcyjność.

Które meble zapewnią nam trwałość oraz długą żywotność?

Meble ogrodowe o długiej żywotności, przede wszystkim muszą być dobrze zakonserwowane, w szczególności te zrobione z drewna. Mowa tutaj o konserwacji odpowiednimi preparatami, takimi jak farby zabezpieczające przed wsiąkaniem wody. Tak wykonana konstrukcja jest w stanie przetrwać każde warunki atmosferyczne.

Na trwałość mebli ma wpływ także solidność konstrukcji, np. w przypadku krzeseł, muszą one zachowywać stabilność, tak aby można było z nich bezpiecznie korzystać. Mebel o słabej solidności jest szybciej eksploatowany, aniżeli mebel o dużej solidności.

By trusplant

1 Comment

  • Piękna rzecz taki mebel ogrodowy u siebie na działeczce 🙂 Wiem z własnego doświadczenia, że najlepiej jest wydać trochę więcej pieniędzy na porządny mebel z odpowiedniej jakości drewna, niż żałować potem … No i zwracajmy uwagę na pochodzenie drewna, bo możemy mieć z tego tytułu w późniejszym czasie potężne nieprzyjemności …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.