Stół ogrodowy

Tak się składa, że stół nie jest przypisany wyłącznie do wnętrza domu. W klimacie ciepłym i umiarkowanym mebel ten świetnie sprawdza się też w ogrodzie. To właśnie przy nim zbiera się rodzina i przyjaciele, gdy wiosną i latem przygotowuje się grilla.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w ciepłe dni, przy ogrodowym stole zjeść zwykły obiad. Jak wybrać tego typu mebel ogrodowy, żeby potem nie żałować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Względy praktyczne

Decydując się na rodzaj stołu, zazwyczaj wiemy z jakiego materiału będzie on wykonany. Stoły ogrodowe najczęściej wykonane są z takich materiałów jak:

  • drewno,
  • metal,
  • masy plastyczne,
  • rattan.

Każdy z tych materiałów posiada określoną trwałość, wagę i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Meble z drewna i rattanu wymagają odpowiedniej konserwacji, w przeciwnym razie czas ich użytkowania nie będzie długi. Stół metalowy na pewno będzie bardzo trwały i będzie pasował do aranżacji typu wiejskiego i parkowego. Jednak będzie miał swój własny ciężar. Meble rattanowe są zazwyczaj kosztowne, jednak bardzo eleganckie i stylowe. Największą popularnością cieszą się jednak stoły z mas plastycznych. Są odporne na deszcz, lekkie i niezbyt drogie.

Kształt i rozmiar stołu

Każdy akurat wie, ilu gości może się spodziewać u siebie. Na dodatek rozmiar tego mebla zależy od rozmiaru całego ogrodu. Okrągłe stoły świetnie sprawdzają się w stylowych małych ogródkach. Natomiast stół prostokątny dobrze komponuje się z altaną o podobnej podstawie. W przypadku, gdy w rodzinie są małe dzieci, warto ze względów bezpieczeństwa zrezygnować z ostrych rogów.

Stoły ogrodowe – Ranking

Zestawienie najchętniej wybieranych stołów z przeznaczeniem do ogrodu.

By trusplant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.