Hamak ogrodowy

Jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu i relaksować się w promieniach słońcu lub przyjemnym cieniu, hamak ogrodowy to niezbędne wyposażenie twojego ogrodu.

Dzięki niemu możesz odpocząć, poczytać książkę w wygodnej pozycji lub po prostu się zdrzemnąć. Niektóre mają także funkcję bujania, która szczególnie spodoba się dzieciom. Na co zwrócić uwagę kupując hamak do do ogrodu?

Konstrukcja – przyczepiany czy ze stelażem?

Na rynku znajdziesz klasyczne hamaki przyczepiane za pomocą lin i hamaki ze stelażem, najczęściej drewnianym lub metalowym.

Leżak wiszący zajmuje mniej miejsca i można łatwo go zwinąć, ale do jego zamontowania potrzebne dwa oddalone w odpowiedniej odległości drzewa, które w dodatku udźwigną ciężar hamaku wraz z osobą na nim odpoczywającą Leżak ze stelażem można umieścić w każdym miejscu w ogrodzie, nie potrzeba go montować, a poza tym do wyboru jest także opcja z zadaszeniem, które uchroni nas przed oślepiającym słońcem.

Powierzchnia i długość

W sprzedaży dostępne są hamaki w różnych rozmiarach:

  • jednoosobowym
  • dwuosobowym
  • trzy- i czteroosobowym

Jak widać na leżaku ogrodowym może relaksować się cała rodzina. W zależności od liczby osób dla których hamak jest przeznaczony, zmienia się jego maksymalna dopuszczalna waga obciążenia i samego leżaka.

O tym, czy ten mebel ogrodowy będzie wygodnym miejscem wypoczynku, decyduje także jego długość całkowita, czyli siedzisko i ramiona. Chcąc komfortowo rozłożyć się na hamaku najlepiej, aby miała powyżej 3 metrów.

Oprócz rozmiarów i konstrukcji, możesz także wybierać pośród wielu materiałów siedziska i rodzaju splotu. Decydując się na zakup warto wziąć pod uwagę jak najwięcej czynników, by hamak mógł ci służyć przez długie lata.

Hamaki ogrodowe – Ranking

Zestawienie najchętniej wybieranych hamaków z przeznaczeniem do ogrodu.

By trusplant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.